Men’s 4 XI pictured after their 2 – 1 victory in their Semi Final of the Cup against Pembroke on Saturday morning.

This weekend was a hugely successful weekend for the teams still involved in cup competitions.  The Ladies 2nd XI qualified for the Jacqui Potter Shield Final following a 2 – 1 win over Naas
and are through to the Irish Junior Cup Semi Final, after beating Pembroke 2 -1 on Saturday.

The Mens 3rd XI overcame Clontarf 3 – 2 on Sunday evening to book a place in the Cup Final.
The Men’s 1st XI play the Neville Davin Cup Semi Final tonight against Dublin University and the Men’s 2nd XI will play Glenanne next Tuesday in the Semi Final of the Railway Cup.

This is all in addition to the Ladies 1st XI who have progressed to the final of the Jacqui Potter Cup to be held on St. Patrick’s Day. On top of this we have their Irish Senior Cup Semi Final to look forward to!

Congratulations to all teams and best of luck in your upcoming matches. 
There’s nothing quite like a good cup run.

Fixtures
Tuesday 26th February

Men’s 1s vs Dublin University (H) 8:30pm Neville Davin Cup

Saturday 2nd March

Ladies’ 1s vs Pegasus (A) 4:00pm EYHL
Ladies’ 2s vs Loreto (A) 2:30pm Leinster League
Ladies’ 3s vs Loreto (A) 12:50pm Leinster League
Ladies’ 4s vs Rathgar (A) 3:00pm Leinster League
Ladies’ 5s vs Monkstown (H) 11:00am Leinster League

Men’s 1s vs Kilkenny (H) 2:00pm Leinster League
Men’s 2s vs Wicklow (H) 4:30pm Leinster League
Men’s 3s vs Naas (A) 10:30am Leinster League
Men’s 4s vs Enniscorthy (A) 3:00pm Leinster League

Sunday 3rd March

Ladies’ 1s vs Pembroke (H) 4:15pm EYHL

Results
Wednesday 20th February

Ladies’ 2s 1 – 4 UCD (Hannah De Burg White)

Thursday 21st February

Ladies’ 1s 2 – 3 Loreto (Kate McKenna, Kate Lloyd)
Ladies’ 4s 2 – 1 Skerries (Louise McDermott, Willow Bardin)

Saturday 23rd February

Ladies’ 2s 2 – 1 Pembroke (Jenny Long, Zara Delany)
Ladies’ 3s 0 – 4 UCD
Ladies’ 5s 6 – 2 Trinity (Willow Bardin x2, Julie Bernard x2, Sinead Cunningham x2)

Men’s 4s 2 – 1 Pembroke (Ger O’Brien, Ian O’Keeffe)

Sunday 24th February

Ladies’ 2s 2 – 1 Naas (Claudia Coyne x2)
Men’s 3s 3 – 2 Clontarf (Shingo Ouchida, Rob Abbott, Peter Yates)